• KONKURS MATEMATYCZNY-II EDYCJA 2016

Regulamin  konkursu  matematycznego

1. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów, doskonalenie zdolności poznawczych, w tym umiejętności swobodnego posługiwania się metodami matematycznymi.

2. Konkurs trwa przez I semestr roku szkolnego 2016/2017.

3. Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń Szkoły Podstawowej w Pokrzydowie. Udział w konkursie jest dobrowolny.

4. Uczestnictwo w konkursie polega na rozwiązywaniu zadań matematycznych wywieszanych na tablicy i na stronie internetowej szkoły oraz dostarczanie rozwiązań nauczycielowi matematyki w terminie podanym razem z zadaniami.

5. Za każde zadanie można zdobyć punkty w liczbie podanej przy treści zadania.

7. Za każde 10 pkt zdobytych za rozwiązanie zadań konkursowych uczeń otrzymuje ocenę bardzo dobrą z matematyki.

8. Zwycięzcy konkursu otrzymują dyplom i nagrodę.

9. Zadania muszą być rozwiązane samodzielnie. Organizator konkursu ma prawo sprawdzić, czy uczeń umie je rozwiązać. W przypadku potwierdzenia niesamodzielności, uczeń otrzymuje punkty karne w liczbie równej liczbie punktów możliwych do zdobycia za dane zadanie.

10. Rozwiązania proszę składać u p. Moniki Kwiatkowskiej – Czołba.

ZADANIE I--- Zad1_-_2016.pdfzadanie_3_i_4.pdf

yes