• Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

• Obchodzony 1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” został ustanowiony przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

• DZIEŃ DINOZAURA W PRZEDSZKOLU

•       26 lutego w grupie przedszkolnej Maluszków odbył się Dzień Dinozaura. Była to wspaniała okazja do zdobycia wiedzy na temat prehistorycznych stworów, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o ich życiu, mi.in. kiedy żyły, czym się odżywiały oraz jak wygięły. Poznały również pracę paleontologów, dzięki którym możemy teraz podziwiać szkielety dawnych gadów w muzeach. Na zajęciach dydaktycznych maluszki ćwiczyły również percepcję wzrokową - układały dinozaury od najmniejszego, do największego oraz w odwrotnej kolejności, składały także obrazek dinozaura z części. Dużą radość sprawiły im ćwiczenia  dużej motoryki - naśladowanie skoków Welociraptora i pływania  jak  Spinozaur.

Podziękowania dla pani Jolanty Czyżniewskej za naklejki oraz pani Katarzyny Ostrowskiej za słodkości.

tekst: p. A. Janczak

• BAL PRZEBIERAŃCÓW GRUP PRZEDSZKOLNYCH 2021

•   12 lutego w przedszkolu w Pokrzydowie odbył się bal przebierańców. Ze względu na panującą pandemię koronawirusa przedszkolaki bawiły się w swoich grupach. Panie wychowawczynie wraz obsługą postarali się, aby wystrój klas był tego dnia wyjątkowy. Sale udekorowane były  kolorowymi balonami, serpentynami oraz wesołymi klaunami.  Dzieci bawiły się przy dźwiękach znanych przebojów. Z radością śpiewane również były teksty znanych hitów takich jak: "Tańcz, tańcz tańcz", Woogie boogi", "Ruda tańczy jak szalona" itd. Panie wychowawczyni przeprowadziły liczne zabawy i konkursy. Na czerwonym dywanie maluchy prezentowały swoje karnawałowe stroje. Mamy nadzieję, że zabawa karnawałowa dostarczyła dzieciom wiele radości i niezapomnianych chwil.

Podziękowanie dla rodziców  za przygotowanie słodkiego poczęstunku i przygotowanie pięknych strojów karnawałowych.

tekst: p. A. Janczak

• Ruszył projekt ,,Młodzi naukowcy"

• W ostatnią sobotę 6 lutego w naszej szkole odbyły się pierwsze zajęcia w ramach projektu "Młodzi naukowcy". Uczestnikami zajęć byli uczniowie klasy III SP, którzy pod okiem Pani Joanny Ostrowskiej zgłębiali tajniki biologii. Uczniowie poznali historię i budowę mikroskopu, uczyli się mikroskopowania, samodzielnie przygotowywali preparaty do badań. Na koniec każda z grup zbudowała swój mikroskop. Dzieci były zadowolone, że mogły tak naukowo spędzić sobotnie przedpołudnie.