• NAUKA  HYBRYDOWA W KLASACH I-III

•

W dniu 21 kwietnia 2021 r. Rada Ministrów podjęła decyzję o przedłużeniu o tydzień tj. do dnia 2 maja 2021 r. obostrzeń związanych z ograniczeniem funkcjonowania jednostek systemu oświaty. Wyjątek stanowią klasy I–III szkół podstawowych w 11 województwach, m.in. w kujawsko-pomorskim, dla których przewiduje się od dnia 26 kwietnia 2021 r. do dnia 2 maja 2021 r. naukę w systemie tzw. hybrydowym.
            System tzw. hybrydowy polega na prowadzeniu zajęć w taki sposób, że nie więcej niż 50% uczniów klas I–III szkoły podstawowej realizuje te zajęcia w szkole podstawowej oraz co najmniej 50% uczniów realizuje te zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
            Na tej podstawie Dyrektor Zespołu Szkól w Pokrzydowie ustalił następujący harmonogram prowadzenia zajęć w klasach I-III w dniach od 26 kwietnia do 2 maja 2021 roku:

1.    Klasa I-         26-27 kwietnia/poniedziałek, wtorek/ zajęcia stacjonarne
            2.    Klasa II -       28 kwietnia /środa/ zajęcia stacjonarne
            3.    Klasa III-       29-30 /czwartek, piątek/ zajęcia stacjonarne

W pozostałe dni tygodnia klasy pracują zdalnie.

Zajęcia stacjonarne odbywają się zgodnie z obowiązującym planem lekcji.

2. Opieką świetlicową zostaną objęte również dzieci, które w danym dniu realizują zajęcia na terenie szkoły w związku z nauczaniem w systemie tzw. hybrydowym, o ile rodzice zawnioskują o objęcie ich dzieci opieką.

3. Autobus szkolny kursuje zgodnie z dotychczasowym rozkładem.

4. Dożywianie dla dzieci klas I-III realizujących zajęcia na terenie szkoły jest dostępne dniach 26 kwietnia-2 maja na dotychczasowych zasadach.

5. Pozostałe zasady funkcjonowania placówki/ w tym sanitarne/pozostają bez zmian.

Jarosław Hartka

• VII EDYCJA KONKURSU ,,MISTRZOWIE LITERATURY POLSKIEJ"

• Już po raz siódmy ZS w Pokrzydowie zorganizował konkurs powiatowy „Mistrzowie literatury polskiej”, tym razem poświęcony Aleksandrowi Fredrze. Jego finał, z racji obostrzeń  przeprowadzony w wersji online, miał miejsce 16 kwietnia 2021 roku. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą o życiu i twórczości Fredry, o epoce, w której tworzył komediopisarz, czyli o romantyzmie. Mieli także możliwość praktycznego wykorzystania teorii podczas analizowania i interpretowania fragmentów ,,Zemsty” i ,,Ślubów panieńskich”. Trzyosobowe zespoły reprezentowały szkoły:

SP w Brzoziu, SP w Gorczenicy, SP w Jajkowie, SP w Nieżywięciu, SP w Pokrzydowie oraz SP w Zbicznie

A oto wyniki tegorocznych zmagań:

1. Klasyfikacja indywidualna

I miejsce – Marta Krygier (SP w Jajkowie)

II miejsce – Hanna Szczawińska (SP w Brzoziu)

III miejsce – Julianna Wiśniewska (SP w Zbicznie)

2. Klasyfikacja drużynowa

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Brzoziu

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Zbicznie

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Pokrzydowie

Organizatorzy konkursu dziękują sponsorom za ufundowanie nagród:

Radzie Rodziców przy ZS w Pokrzydowie, GOKSiR- owi w Zbicznie, p. Wójt Gminy Zbiczno Magdalenie Golubskiej.

• INFORMACJA DLA RODZICÓW

• Szanowni Państwo

Informuję, że zgodnie z komunikatem Ministra Zdrowia podanym w dniu 14 kwietnia 2021 r. przedszkole od dnia 19 kwietnia br. wznawia swoją działalność dla wszystkich dzieci zapisanych na rok szkolny 2020/2021 w pełnym zakresie. Autobus szkolny będzie jeździł zgodnie z ostatnim rozkładem.

Prosimy o przestrzeganie procedur bezpieczeństwa w odniesieniu do zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19.

Jednocześnie przypominam, że:

• Do podmiotu może uczęszczać wyłącznie dziecko zdrowe, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
            • Dzieci do podmiotu są przyprowadzane oraz odbierane przez osoby zdrowe.
            • Jeżeli w domu przebywa osoba w izolacji w warunkach domowych- nie wolno przyprowadzać dziecka do przedszkola.
            • Należy ograniczyć przebywanie osób trzecich w placówce do niezbędnego minimum, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (min. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).