• REKRUTACJA  NA ROK SZKOLNY 2024/2025
          • REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2024/2025

• Rozpoczynamy rekrutację na rok szkolny 2024/2025 do Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Pokrzydowie,

W zakładce REKRUTACJA znajdą Państwo niezbędne informacje i opis ścieżki postępowania w procedurze rekrutacyjnej. Możecie zapoznać się z zasadami oraz kryteriami przyjęć, harmonogramem działań, spisem potrzebnych dokumentów.

Informacje będziemy na bieżąco uzupełniać, aby mieli Państwo stały dostęp do aktualnych wiadomości o przebiegu rekrutacji.

Rekrutacja na wolne miejsca do przedszkola prowadzona  od 1 marca 2024 r.

W tym czasie rodzice będą mogli złożyć wniosek w placówce „pierwszego wyboru”, tzn. oznaczonej przez rodziców na pierwszym miejscu preferencji.

Uwaga:

Rodzice dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2023/2024 do publicznego przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej,  do 23 lutego br. mogą złożyć do dyrektora deklarację o kontynuacji wychowania przedszkolnego. Brak deklaracji jest jednoznaczny z rezygnacją z miejsca w dotychczasowym przedszkolu od dnia 1 września nowego roku szkolnego.

SZKOŁA PODSTAWOWA

Przyjęcie do szkoły obwodowej następuje z urzędu na podstawie zgłoszenia, popartego oświadczeniem o miejscu zamieszkania – wówczas nie odbywa się postępowanie rekrutacyjne.

Jeśli natomiast chcą Państwo zapisać dziecko do szkoły nieobwodowej, na Państwa wniosek rozpoczyna się procedura naboru.