•  „Na tropie zabytków powiatu brodnickiego”- 2021
          • „Na tropie zabytków powiatu brodnickiego”- 2021

• Dnia 14 grudnia 2021 r. w Zespole Szkół w Pokrzydowie odbyła się V edycja Powiatowego Konkursu pod hasłem: „Na tropie zabytków powiatu brodnickiego”. Sponsorami byli: Starostwo Powiatowe w Brodnicy, Gmina Zbiczno, Dyrektor ZS w Pokrzydowie i Rada Rodziców przy ZS w Pokrzydowie. Ze względu na sytuację epidemiczną konkurs odbył się online. W konkursie wzięły udział 3-osobowe zespoły uczniów klas IV-VI z powiatu brodnickiego, były to drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową nr 3 w Brodnicy, Brzoziu, Pokrzydowie i Wielkim Leźnie. Tematyką konkursu były zabytki świeckie znajdujące się w Brodnicy. Uczniowie rywalizowali w dwóch konkurencjach: rozwiązywali quiz wiedzowy oraz wykonali album.

Wyniki konkursu:

I miejsce SP w Wielkim Leźnie

II miejsce SP w Brzoziu

III miejsce SP w Pokrzydowie

IV miejsce SP nr 3 w Brodnicy

Organizatorzy gratulują uczniom wiedzy, zaangażowania i pomysłowości. Nauczycielom dziękują za przygotowanie uczniów do konkursu, a sponsorom za ufundowanie nagród.